Dennis Man: „Deşi nu am reuşit să câştigăm, am arătat destul de bine cu Israel”

Data:

Fotbalistul primei reprezentative a României, Dennis Man, a declarat, marţi seara, după remiza, scor 2-2, din amicalul cu Israel, că deşi nu a reuşit să câştige, echipa naţională a arătat un joc destul de bun, anunță Agerpres.

„Cred că în această seară, deşi nu am reuşit să câştigăm, am făcut o partidă bună. Sigur că se putea şi mai bine, ca de fiecare dată. Dar eu spun că am arătat destul de bine”, a afirmat Man la postul Pro X.

El s-a arătat mulţumit de faptul că a reuşit să marcheze în această partidă.

„Eu am fost bine, doar puţin pe final de meci am resimţit că am fost bolnav câteva zile. Dar mă bucur că am avut 90 de minute pe teren şi că am dat cât am putut pentru a ajuta echipa. E un sentiment plăcut să înscrii la naţională. În primul rând când vii şi îmbraci tricoul naţionalei e ceva frumos, dacă reuşeşti şi să înscrii e mult mai bine”, a menţionat Man.

„Selecţionerul a venit şi ne-a spus de la început că are încredere în noi. Noi îl susţinem şi suntem fericiţi să îl avem aici”, a adăugat jucătorul formaţiei italiene Parma.

Sursa: Agerpres

Proiectul jurnalistic sportalert.ro este un proiect susținut de AGI
- o asociație neguvernamentală, apolitică și non-profit.
Depinde și de tine să susții o presă independentă.

Distribuie:

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

CITESTE SI

Serena Williams şi-a anunţat participarea la turneul WTA de la Berlin

Jucătoarea americană de tenis Serena Williams, care va reveni în circuit săptămâna viitoare, cu ocazia turneului de la...

Fotbal – CM 2026: Romelu Lukaku nu este pregătit să joace din primul minut, a spus selecţionerul Belgiei

Romelu Lukaku nu este pregătit să joace din primul minut, a declarat selecţionerul naţionalei de fotbal a Belgiei,...

Jucătorii echipei Iranului şi-au depus paşapoartele la ambasada SUA din Turcia

Jucătorii echipei Iranului, care încă aşteaptă vizele americane pentru Cupa Mondială, şi-au depus paşapoartele la ambasada SUA din...

FC Hermannstadt a anunţat despărţirea de preşedintele Daniel Niculae

Clubul de fotbal FC Hermannstadt a anunţat, vineri, despărţirea de preşedintele Daniel Niculae, al cărui contract scadent la...