WTA: Gabriela Lee, învinsă în primul tur la Charleston

Data:

Jucătoarea română de tenis Gabriela Lee (fostă Talabă) a fost învinsă de italianca Jasmine Paolini cu 6-2, 6-3, în prima rundă a turneului WTA 500 de la Charleston (Carolina de Sud), dotat cu premii totale de 899.500 de dolari, potrivit Agerpres.

Lee (26 ani, 259 WTA), venită din calificări, s-a înclinat după o oră şi 20 de minute în faţa italiencei (26 ani, 48 WTA).

Românca şi-a creat cinci şanse de break, dar nu a reuşit să fructifice niciuna.

Gabriela Lee s-a ales cu un cec de 3.980 de dolari şi 26 de puncte WTA.

Pe tabloul principal se mai află Irina Begu, care o va înfrunta pe Xinyu Wang (China), şi Elena-Gabriela Ruse, care va juca în primul tur contra americancei Hailey Baptiste.

Sursa: Agerpres

Proiectul jurnalistic sportalert.ro este un proiect susținut de AGI
- o asociație neguvernamentală, apolitică și non-profit.
Depinde și de tine să susții o presă independentă.

Distribuie:

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

CITESTE SI

Manchester United a confirmat despărţirea de Jadon Sancho

Clubul de fotbal Manchester United a confirmat miercuri despărţirea de internaţionalul englez Jadon Sancho, aflat la final de...

Manny Pacquiao strânge donaţii pentru a ajuta victimele cutremurului din Filipine

Boxerul filipinez Manny Pacquiao a anunţat, miercuri, că va strânge donaţii pentru a ajuta victimele cutremurului care a...

Tottenham i-a prelungit contractul fundaşului Ben Davies

Tottenham Hotspur, echipa internaţionalului român Radu Drăguşin, a anunţat miercuri, pe site-ul său oficial, că i-a oferit un...

FC Barcelona nu va exercita opţiunea de cumpărare a atacantului Marcus Rashford

Echipa de fotbal FC Barcelona a decis să nu exercite opţiunea de cumpărare a atacantului Marcus Rashford de...