Tenis de masă: Steaua a câştigat Superliga masculină pe echipe

Data:

Steaua Bucureşti a câştigat pentru a treia oară la rând Superliga masculină de tenis de masă pe echipe, cu victorii în ambele meciuri din finala cu Victoria Câmpulung Muscel, potrivit Agerpres.

Echipa antrenată de Andrei Filimon s-a impus în tur cu 3-0, iar sâmbătă a câştigat cu 3-2 în sala de tenis de masă a stadionului Steaua.

Eduard Ionescu l-a învins pe Alin Spelbuş cu 3-1, Darius Movileanu a trecut de Iulian Chiriţă cu 3-2, iar Cristian Chiriţă a dispus de Alin Spelbuş cu 3-2.

În alte meciul, Alexandru Manole i-a învins pe Cristian Chiriţă (3-0) şi pe Eduard Ionescu (3-1).

CSA Steaua câştigase săptămâna trecută şi titlul la feminin.

Sursa: Agerpres

Proiectul jurnalistic sportalert.ro este un proiect susținut de AGI
- o asociație neguvernamentală, apolitică și non-profit.
Depinde și de tine să susții o presă independentă.

Distribuie:

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

CITESTE SI

Serena Williams şi-a anunţat participarea la turneul WTA de la Berlin

Jucătoarea americană de tenis Serena Williams, care va reveni în circuit săptămâna viitoare, cu ocazia turneului de la...

Fotbal – CM 2026: Romelu Lukaku nu este pregătit să joace din primul minut, a spus selecţionerul Belgiei

Romelu Lukaku nu este pregătit să joace din primul minut, a declarat selecţionerul naţionalei de fotbal a Belgiei,...

Jucătorii echipei Iranului şi-au depus paşapoartele la ambasada SUA din Turcia

Jucătorii echipei Iranului, care încă aşteaptă vizele americane pentru Cupa Mondială, şi-au depus paşapoartele la ambasada SUA din...

FC Hermannstadt a anunţat despărţirea de preşedintele Daniel Niculae

Clubul de fotbal FC Hermannstadt a anunţat, vineri, despărţirea de preşedintele Daniel Niculae, al cărui contract scadent la...