România a fost învinsă de Olanda la Campionatul European de Volei U19

Data:

Selecţionata României a fost învinsă de Olanda cu scorul de 3-0 (25-20, 25-21, 25-23), la Skopje, în Grupa a II-a a Campionatului European de volei feminin Under-19 din Macedonia de Nord, potrivit Agerpres.

Tricolorele s-au înclinat după o oră şi 14 minute şi au nevoie de o victorie în ultimul meci pentru a avea şanse de a intra în turneul pentru locurile 5-8.

Echipa antrenată de Marius Macarie a făcut un joc bun, însă s-a înclinat de fiecare dată pe finalul seturilor. În primul set, România a avut 16-13, iar în actul al treilea a condus cu 16-14.

Denisa-Ştefania Cheluţă a fost cea mai bună jucătoare a României, cu 13 puncte.

De la învingătoare s-au remarcat Nicole van de Vosse (17 puncte), Marije ten Brinke (11) şi Jet Kok (11).

Sursa: Agerpres

Proiectul jurnalistic sportalert.ro este un proiect susținut de AGI
- o asociație neguvernamentală, apolitică și non-profit.
Depinde și de tine să susții o presă independentă.

Distribuie:

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

CITESTE SI

Manchester United a confirmat despărţirea de Jadon Sancho

Clubul de fotbal Manchester United a confirmat miercuri despărţirea de internaţionalul englez Jadon Sancho, aflat la final de...

Manny Pacquiao strânge donaţii pentru a ajuta victimele cutremurului din Filipine

Boxerul filipinez Manny Pacquiao a anunţat, miercuri, că va strânge donaţii pentru a ajuta victimele cutremurului care a...

Tottenham i-a prelungit contractul fundaşului Ben Davies

Tottenham Hotspur, echipa internaţionalului român Radu Drăguşin, a anunţat miercuri, pe site-ul său oficial, că i-a oferit un...

FC Barcelona nu va exercita opţiunea de cumpărare a atacantului Marcus Rashford

Echipa de fotbal FC Barcelona a decis să nu exercite opţiunea de cumpărare a atacantului Marcus Rashford de...